RECENZIJE

IGRALI, IGRALI PA NAPISALI

MANTIS – “…ajmo još jednu!”

Sročio: Sanjson
Dakle, idemo mi nedavno na Baltik na 10 dana. Rekoh: Ponijet ću Mantis, to je lagano, zabavno, ludo jednostavno i ne zauzima puno mjesta u prtljazi. Ima nas 6! Taman.

Ne znam na koju foru, al svi pristanu već prvu večer da ih naučim kako se igra. S obzirom da su pravila super jednostavna, svi su super brzo skužili kako ukrasti (steal), a kako poentirati (score). Prva večer, druga večer, tre.. uglavnom da skratim; do kraja putovanja bila mi je puna kapa i Mantisa i stealanja i scoranja! Igrali smo toliko tu igru da smo jednu večer počeli zapisivati bodove pa će kao pobjednik biti onaj koji bude imao najviše bodova na kraju putovanja…. Rezultat: Mantis ne igram barem idućih godinu dana da se oporavim!

Al vi svakako probajte i uživajte. Sigurna sam da nećete biti razočarani ovom magičnom i jednostavnom igrom.

P.S. na kraju ove recenzije sam skužila da bih trebala odigrati koji Mantis da se podsjetim, kako bi mogla napisati ovu recenziju do kraja i ispuniti rubrike dolje; the good the bad and the ugly. Tehničke podatke su dečki ispunili 😉

OCJENA AUTORA

8,0

THE GOOD
  • I početnici ju vrlo brzo nauče jer je nadasve jednostavna
  • Šarolik i ponešto duhovit dizajn
  • Lako se spakira za put
  • Zabavna
  • Dinamika se mijenja s brojem igrača
THE BAD
  • Ponekad predugo traje
& THE UGLY
  • Previše uzastopnih partija izaziva zasićenje i odbojnost (čitaj gore)
  • Nije za igrače koji ne vole da se dira u “njihovo”
MY TIPS & TRICKS
  • Score-aj kad god možeš
  • Ne skupljaj previše karata iste boje – Score-aj što prije
  • …ne dole nije ona boja koja ti treba!!
DIZAJNER
ILUSTRATOR
IZDAVAČ
ZA JOŠ VIŠE INFORMACIJA POGLEDAJ: